1. narozeniny obnoveného Pivovaru Cvikov 28. 11. 2015

Už to bude rok, co jsme po rekonstrukci pivovaru slavnostně narazili první sud světlého ležáku Klíč. Od té doby jsme sortiment našich piv rozšířili o jedenáctku Hvozd a polotmavý ležák Sváteční 13°, dokončili fasádu restaurace, otevřeli opravenou stodolu, obsloužili mnoho hostů v restauraci Sladovna, tisícovkám zájemců ukázali, jak se vaří pivo přímo u nás. Stali jsme se také partnery řady sportovních a kulturních akcí a různé akce organizovali i v areálu pivovaru.

Roční bilancování připravujeme na sobotu 28. listopadu. Oslavy odstartují adventní trhy již v 10.00, další program zahájí ve 12.45 naražení prvního sudu světlého za studena chmeleného ležáku Výroční 14°. O hudební doprovod se postarají například Tornado Lue, Atmo Music, Illusions nebo Superhero Killers.

Prohlídky pivovaru
Naplánovali jsme také prohlídky výrobní části pivovaru. Není potřeba se hlásit dopředu ani nebudeme vybírat obvyklý poplatek za exkurzi v pivovaru. První prohlídka začne v 10.00 hod. a pak každou půlhodinu až do 12.00 hod. Průvodce si zájemce vyzvedne u hlavního vchodu do pivovaru (prosklené dvoukřídlé dveře označené logem Pivovaru Cvikov).

Pivní soutěž
Registrovat se do soutěže bude možné během soboty na místě označeném "Pivní soutěž - registrace". Soutěžní klání odstartujeme v 19.00 hod. Soutěžit se bude v týmech, kdy jeden tým tvoří tři soutěžící. Jejich úkolem bude ve štafetě, po sobě, co nejrychleji do dna vypít půllitr desítky Luž. Samozřejmě každý svůj. Čtyři nejrychlejší týmy postoupí do semifinále, kde se již neměří čas, ale týmy budou bojovat proti sobě "head to head". Losem se určí dvojice týmů, které nastoupí proti sobě a rychlejší tým z každé dvojice postoupí do finálového kola.
Pro vítězné finalisty je připraven 30 l sud piva (dle vlastního výběru) a druhý tým ve finále si odnese 3 ks 1,5l PET láhve našeho piva (1 ks Klíč 12°, 1 ks Sváteční 13° a 1 ks Výroční 14°).

Večer se rozloučíme ohňostrojem.

Bude nám potěšením, pokud k nám přijdete.

zpět nahoru